טיול למקדוניה - Macedonia
148
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-148,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

מקדוניה-מדינה קטנה, היסטורייה ענקית

אם מקדוניה מזכירה לכם את השם “אלכסנדר מוקדון” לא טעיתם, אכן היא ארץ מוצאו של מצביא היסטורי מפורסם זה. מן הסתם תמצאו במקדוניה שפע של אתרים אריכאולגים עתיקים, אולם למקדוניה יש להציע הרבה מעבר להיסטורייה. במדינה קטנטנה זו יש נופים וטבע מגוונים, כפרים שכאילו נשכחו בזמן , אתרים מרתקים, מוזיאונים ועוד. באיזורorchidהמהמם תמצאו מגוון פעילויות אקסטרים ומגוון אפשרויות הארחה ובילוי ועוד. לרוב נציע את מקדוניה כחלק מטיול מקיף יותר הכולל מספר מדינות באיזור.

העיר ohrid, נגיעה בעבר, חיבור להווה, מבט לעתיד

שוכנת בבדרום מקדוניה, בין רכסי ההרים ואגם ohrid. נחשבת לאחת הערים היפות באירופה. כל מי שמחפש להנות מהשקט, מנופים משגעים, לנגוע בהיסטוריה של המקום , ירגיש שהגיע למקום הנכון. שייט באגם עשוי להשאיר אתכם נטולי נשימה, ביקור בכנסיית stJhonהבנוייה על צוק גבוה מעל האגם יחבר אתכם לנשמה של המקום, סיור במוזיאונים השונים יעניק לכם מבט מעניין על התרבות המקומית . כשיבוא לכם להתרגש מפרץ של אדרנלין או להנות ממטעמי המקום גם לזה יש מענה בעיר ובסביבותיהה.

Stobi winery יקב מודרני עם תשוקה של פעם

כבר בתקופה הרומית, פרחה תרבות היין במקדוניה. האדמה העשירה, המסורת העתיקה, איכות הגפנים ועוד, כל אילו מאפשרים למקדוניה להציע מבחר עשיר של יינות עוצמתיים ואיכותיים. יקב Stobiהוא היקב החדיש והמודרני ביותר במקדוניה. הבסיס ליינות המעולים ביקב, מעבר למכשור החדיש, הוא הטיפול בענבים שמתבצע עם הרבה תשוקה ואהבה. סיור ביקב המרשים, בכרמים מסביב, סיור קצר בעיר הרומאית העתיקה שליד ולקינוח טעימת יינות בליווי גבינות ונקניקים משובחים במסעדה שבמקום , זו חוויה שלא תרצו לפספס.

כנסיות ומנזרים במקדוניה

חוויה אותנטית המשלבת בין הערכים וההיסטוריה של מקדוניה. כנסיות ומנזרים במקדוניה הם בין אוצרות המדינה היקרים ביותר. המורשת הרוחנית והאמנותית של המסורת הביזנטית האורתודוכסית שבהם, נשמרה באופן מעורר התפעלות. כנסיות מקדוניות חולקות את המאפיינים הקלאסיים של כנסיות ביזנטיות ברחבי הבלקן הן מבחינת בנייה, עיצוב ופרטי אומנות. בין עבודות האומנות הנפלאות בכנסיות אפשר למצוא יצירות יחודיות של גילופי עץ ברמת פירוט מרשימה במיוחד, שנוצרו על ידי המומחים המאומנים היטב מבית הספר המקדוני בן מאות שנים של האמנות הכנסייתית.